Dostali jste za úkol uspořádat konferenci a teď nevíte, kde začít? Otevřeli jste si správný článek. Vytvořili jsme pro vás stručný manuál, který vás povede krok za krokem k těm nejlepším prostorům pro konference. Na nic nezapomenete. Vezměte si k ruce poznámkový blok a jdeme na to.

1. Stanovte si rozpočet

O orientačním budgetu musíte mít jasnou představu hned od začátku, jinak se z místa nepohnete. Přesná částka vám napoví, jaké služby můžete požadovat a v jakých vodách máte rozhodit své sítě.

2. Nenechte účastníky trmácet se na kraj svět

Někteří vaši hosté zřejmě přijedou hromadnou městskou dopravou, myslete na to. Snažte se najít takové prostory, které se nachází v centru města, kde konferenci pořádáte, a kam se každý hladce dostane. Večer i o víkendu.

3. Ověřte si kapacitu

V tomto bodě si promyslete, zda bude každý účastník potřebovat místo se stolečkem, aby si mohl pohodlně zapisovat, nebo si vystačí pouze s židlí. Až v tom budete mít jasno, vaše představy o konferenčních prostorech nabudou detailnějších obrysů a vám se bude místo lépe hledat.

4. Občerstvení

Nevinné coffee breaky často rozhodnou o tom, s jakými emocemi lidé z akce odchází. Nepodceňte to. Zajistěte, aby na místě byl dostatek jídla a dobré kávy. Pokud je součástí programu také oběd, hledejte kongresové prostory s restaurací. Také nezapomeňte na ty, kteří se stravují alternativním způsobem. Jestli se rozhodnete uspořádat konferenci u nás, zajistíme pro vaše hosty oběd ve zdravé restauraci Amaryla, která sídlí přímo v našem hotelu. V její nabídce se vždy objeví pokrmy pro vegetariány, pro hosty s intolerancí lepku i pro ty, kteří nemohou konzumovat laktózu.

5. Vybavení

Zjistěte od všech vystupujících, co budou ke své prezentaci potřebovat a dohlédněte na to, aby na ně vše čekalo. Mezi standardní vybavení, které nabízíme i my, patří například:

  • Projektor
  • Plátno
  • Dobré ozvučení
  • Přenosná prezentační papírová tabule
  • Wifi
  • Klimatizace
  • Mikrofon
  • LCD TV
  • Bezdrátové připojení k internetu

A ještě důležitá rada na závěr: Až si vyhlédnete pěkné místo pro vaši konferenci, jeďte se tam osobně podívat. Popovídejte si s člověkem, který vám bude pomáhat, vyzkoušejte si techniku a seznamte se s místním personálem. Sami uvidíte, jak na vás prostory působí. Jaká zde panujeme atmosféra. Přejeme mnoho úspěchů a spokojené účastníky.