Proč je oblečení důležité?

Jistě jste už někdy setkali s obchodníkem, který byl chytrý, připravený a brilantně argumentoval. Jediné, co vám na něm nesedělo, bylo jeho oblečení. Možná se vám zdálo nevkusné, možná nevhodné a možná dokonce ušmudlané. Mozek vám říkal: „Čert vem oblečení, ten člověk má pravdu!” ale intuice vás varovala: „Bacha na něj, neumí se ani pořádně obléknout, dej si pozor, jo?” Ať se nám to líbí ne, ostatní hodnotíme také na neverbální úrovni. A tomuto úsudku přiřazujeme značnou váhu.

První dojem

Právě ten často rozhodne o úspěchu či neúspěchu schůzky. Váš protějšek si ho vytvoří během prvních pár vteřin. Na první dojem má vliv mnoho faktorů:

  • Celková upravenost
  • Účes
  • Vůně
  • Čistota
  • Pohled
  • Úsměv
  • Držení těla
  • Tón hlasu
  • Oblečení
  • Doplňky

Některé věci ovlivníte jen velmi těžko, ale některé naopak úplně snadno. Například právě oblečení. Jděte svému štěstí (čtěte dobrému prvnímu dojmu) naproti. Poradíme vám, jak na to.

Vítejte ve světě obchodníků

Jestli chcete působit jako úspěšný obchodník, oblékněte se tak. To znamená sáhněte po dokonale padnoucím obleku z kvalitního materiálu. Jestli ho ve své skříni nemáte, pořiďte si ho. Vaše peněženka možná zaúpí, ale oblek z přírodních  materiálu vypadá na první pohled luxusně, je prodyšný a saje pot. Budete v něm trávit mnoho času, nešetřete na něm. Následující video trvá pouhých 9 minut a mistr etikety pan Špaček vás provede nákupem obleků.

Je povaha vaší schůzky neformální? Pokud ano, oblékněte se ležérněji. Ale nepřežeňte to. Své oblíbené triko, mikinu a džíny si raději schovejte na víkend.

Jak se oblékají skutečné dámy

Začněme tím, co z vás skutečnou dámu neudělá: příliš krátká sukně, výrazné líčení a vyzývavě hluboký dekolt. Než se začnete oblékat, vzpomeňte si na slova Marilyn Monroe:

„Vaše oblečení by mělo být natolik těsné, aby bylo vidět, že jste žena, ale natolik volné, aby bylo vidět, že jste dáma.“

Při pracovní schůzce zřejmě toužíte upoutat pozornost svými originálními nápady a ne vyzývavým oblečením. Ženy, které se pohybují v byznys světě, vám potvrdí, že na schůzky nejčastěji chodí v kostýmu nebo v pouzdrových šatech. Více informací vám opět prozradí Ladislav Špaček v krátkém videu.

Jde se nakupovat

Při nákupech byznys oblečení se zaměřte na jednoduché ale kvalitní kousky, tím nikdy nic nezkazíte. Například slavná módní návrhářka Coco Chanel doporučovala nekombinovat více než 3 barvy. A čím ukážete svou osobitost? Vhodnými doplňky – šátky, šperky i šály vás rozzáří. Muži svůj outfit oživí kvalitními hodinkami, manžetovými knoflíčky a hezkou sponou na pásku.

Co si obléknout na obchodní schůzku už víte. A víte také, kde ji uskutečníte?  Zkuste to u nás. Máme 2 salónky, které vám zajistí maximální soukromí. Sídlíme v centru Prahy a v našem menu á la Carte najdete zdravá jídla ze sezónních surovin.