Polévku nesrkáme, pečivo neukusujeme ale ulamujeme a s namotáváním těstovin nám může pomoci lžíce. Tyto pravidla už zřejmě znáte. Co když se ale na stole objeví složitější pokrmy, jako jsou mušle, šneci nebo žabí stehýnka? Poradíme vám, jak se do takového jídla pustit, aniž byste způsobili splečenské faux pas.

Kaviár

Kaviár se servíruje v dóze nebo na misce ledu. Když se před vámi tato luxusní pochoutka objeví, určitě vám také obsluha připraví lžičku nebo nožík z perleti. Naberte porci na jedno sousto, jemně ji položte na pečivo potřené máslem, zakápněte citrónem a vložte do úst. Kaviár na pečivu neroztírejte, poničili byste tím kuličky jiker.  

Krevety

Loupané krevety se jí standardně příborem, neloupané krevety rukama. Nejdříve odlomte hlavičku, tělo krevety otočte bříškem nahoru a ocáskem k sobě a postupně odlupujte krunýř. Maso krevety si můžete zakápnout citrónem nebo namočit lehce do dresinku.

Ústřice

Ústřice se servírují obvykle již otevřené, vystavené na ledové tříšti. Malou ostrou vidličkou odřízněte ústřici v místě, kde je přirostlá k lastuře, zakápněte citrónem, její širší stranu přiložte k ústům a obsah vysrkněte. Je to jediné jídlo, u kterého je srkání povoleno ba přímo vyžadováno.

Mušle

Mušle neboli slávky se podávají přímo v hrnci nebo v míse s jednou prázdnou mísou navíc. Ta slouží na odkládání skořápek. Na nabírání masa ze skořápek použijte malou vidličku, nebo přímo jednu z mušlí, kterou využijte jako kleště. Nálev z mušlí jezte lžicí jako polévku, nebo si do něj namáčejte pečivo.

Žabí stehýnka

Tento francouzský pokrm může být podáván jako předkrm, ale i jako hlavní chod. Podle toho se liší použití příboru. Stejně jako u mořských plodů si můžete pomoci rukama.

Humr a langusta

Při servírovaní těchto dvou pochoutek dostanete od obsluhy také kleště, lžíci a zástěru. Krunýř budete muset odštípnout, pomoci si můžete také steakovým nožem a jemné maso vybrat lžicí.

Raci

I pro konzumaci raka budete potřebovat kleště a vidličku. Jejich krunýř ale není tolik robustní jako ten langusty, proto byste s nimi neměli mít tolik práce. Nejdříve odlomte ocas a pak opatrně vytahujte maso zpod krunýře.

Šneci

Určitě si pamatujete na známou scénu z Pretty woman. Nebojte, konzumace šneků není ve skutečnosti nijak složitá. Obsluha vám společně s pokrmem připraví i kleštičky, do kterých ulitu uchopíte a vidličkou pak jen vytáhnete maso uvnitř. Kousky pečiva můžete namáčet do oleje, ve kterém jsou šneci připraveni.

Jak si poradit s dalšími exotickými pokrmy vám poradí Ladislav Špaček v tomto videu.

Mořské plody, humr i šneci mohou být zpestřením večeře a také novým kulinářským dobrodružstvím. Pokud ale nejste v konzumaci těchto specialit zběhlí, doporučujeme si ji nejdříve vyzkoušet nanečisto. Až si je příště objednáte během důležité schůzky, nebudete už zbytečně nervózní a partnera u stolu mile překvapíte svou dokonalou znalostí etikety stolování.